Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Çesan
Çesan

Çesan

  • Tarih:  2022 Ekim 06, 21:59


Çelik hasırlar S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilerek nervürlenerek üretilen yüksek dayanım gücüne sahip olan ve genellikle inşaatlarda kullanılan bir beton çeliğidir. Çelik hasır çubukları uluslararası kalite standartlarında üretilerek sizlere sunulmaktadır. Çelik hasır imalatı, çekme işlemi sırasında tamburlara sarılan çubukların doğrultma ve kesme makinelerinde istenilen boyutlara getirilmesi işlemin ilk sıralarındadır. Elektronik programlı punto kaynak makinelerinde işlenerek elde edilen çelik hasırlar belirli ölçütlere uygun olarak yapılmaktadır.

Çelik Hasır Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?
Kat döşemeleri çelik hasırların kullanıldığı en önemli alanlar arasındadır. Değişken hareketli yüklere maruz kaldıkları için donatı seçimi ve işçiliği son derece önemlidir. Çelik hasır modelleri toplu konutlarda da tercih edebileceğiniz en uygun malzemeler arasında yer almaktadır. Döşemeleri simetrik olan çelik hasırların kullanımı da son derece kolaydır.

Baraj ve kanallar çelik hasırların bir diğer kullanım alanıdır. Zemin betonlarında da mutlaka çelik hasırlar kullanılmalıdır. Metro ve tünel inşaatlarında da işlevsel özellikleriyle çelik hasırlar yer alabilmektedir. Son derece geniş kullanım alanına sahip olan çelik hasırlar saha ve yol betonları, tünel kalıp sistemi, prefabrik yapılar, perde ve istinat duvarı yapımında da kullanılmaktadır.

Doğru şekilde seçildiği zaman uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz çelik hasırlar sayesinde çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz. Farklı projelerinizde değerlendirebileceğiniz çelik hasırlar aynı zamanda ekonomik fiyat seçenekleriyle de ön plana çıkmaktadır. Çelik hasır fiyatları seçeceğiniz ürünün boyutları, teknik özellikleri ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Her biri farklı kullanım alanıyla ilgi gören çelik hasırları tercih ederek sizler de çelik hasır ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretebilirsiniz.